Prehľad prihlásených filmov na národnú filmovú cenu
Slnko v sieti 2016

DLHOMETRÁŽNE HRANÉ FILMY

Čistič, r. Peter Bebjak
Deti, r. Jaroslav Vojtek
Domácí péče, r. Slávek Horák
Eva Nová, r. Marko Škop
Fair play, r. Andrea Sedláčková
Koza, r. Ivan Ostrochovský
Krok do tmy, r. Miloslav Luther
Miesta, r. Radim Špaček
Rukojemník, r. Juraj Nvota
Sedem zhavranelých bratov, r. Alice Nellis
Slovensko 2.0, r. Juraj Herz, Martin Šulík, Peter Kerekes, Zuzana Liová, Mišo Suchý,
                          Ondrej Rudavský, Peter Krištúfek, Viera Čákanyová, Miro Jelok,
                          Iveta Grófová
Vojtech, r. Viktor Csudai
Wilsonov, r. Tomáš Mašín 

DOKUMENTÁRNE FILMY

38, r. Daniel Dangl, Lukáš Zednikovič
Anton Srholec, r. Alena Čermáková                     
Comeback, r. Miro Remo                
Čakáreň, r. Palo Korec                    
Čierna a biela, r. Samuel Jaško                 
Farby piesku, r. Ladislav Kaboš                 
Felvidék. Horná zem, r. Vladislava Sarkány Plančíková              
Herec, r. Peter Kerekes                   
Hrana – 4 filmy o Marekovi Brezovskom, r. Patrik Lančarič                  
Lyrik, r. Arnold Kojnok                     
Milan Čorba, r. Martin Šulík            
Očami fotografky, r. Matej Mináč              
Posledný portrét, r. Katya Krausova                     
Prvý slovenský horor, r. Róbert Slovák                
RYTMUS sídliskový sen, r. Miro Drobný              
Salto mortale, r. Anabela Žigová                
Tak ďaleko, tak blízko, r. Jaroslav Vojtek         
Vlna vs. breh, r. Martin Štrba
Žiť pre vášeň, r. Pavol Barabáš       

ANIMOVANÉ FILMY

Fongopolis, r. Joanna Kożuch
Hviezdny taxík, r. Juraj Krumpolec            
Lokalfilmis, r. Jakub Kroner                       
Malá z rybárne, r. Jan Balej            
Malý Pán, r. Radek Beran               
Mila Fog, r. Marta Prokopová                     
Nina, r. Veronika Obertová, Michaela Čopíková                
Pravidlá hry, r. Ondrej Rudavský               
Rosso papavero, r. Martin Smatana                      
Stabilita, r. Daniela Krajčová

Organizátor

Spoluorganizátori

Partneri

Podujatie finančne podporili

Mediálni partneri