Nomácie na národnú filmovú cenu Slnko v sieti
za rok 2016

 

Najlepší hraný film
Ja, Olga Hepnarová, réžia: Tomáš Weinreb, Petr Kazda, producenti: Marian Urban, Tomáš Weinreb, Petr Kazda, Vojtěch Frič, Marcin Kurek, Sylwester Banaszkiewicz
Masaryk, réžia: Julius Ševčík, producent.: Rudolf Biermann, Julius Ševčík
Učiteľka, réžia: Jan Hřebejk, producenti: Zuzana Mistríková, Ľubica Orechovská, Ondřej Zíma, Jan Prušinovský

Najlepší dokumentárny film
Para nad riekou, réžia: Robert Kirchhoff, Filip Remunda, producenti: Robert Kirchhoff, Filip Remunda, Vít Klusák, Kamila Zlatoušková
Richard Müller: Nespoznaný, réžia: Miro Remo, producenti: Ivan Ostrochovský, Jiří Konečný, Helena Uldrichová, Soňa Komová, Albert Malinovský, Miro Remo 
5 October, réžia: Martin Kollár, producent: Ivan Ostrochovský, Jiří Konečný, Tereza Polachová, Martin Kollár

Najlepšia filmová réžia
Jan Hřebejk, film: Učiteľka
Julius Ševčík, film: Masaryk
Tomáš Weinreb, Petr Kazda, film: Ja, Olga Hepnarová

Najlepší filmový scenár
Petr Jarchovský, film: Učiteľka
Petr Kolečko, Alex Koenigsmark, Julius Ševčík, film: Masaryk
Tomáš Weinreb, Petr Kazda, film: Ja, Olga Hepnarová

Najlepší kameramanský výkon
Ivo Miko, film: Stanko
Martin Štrba, film: Masaryk
Martin Žiaran, film: Učiteľka

Najlepší filmový strih
Peter Harum, film: Stanko
Marek Opatrný, film: Masaryk
Jana Vlčková, film: Para nad riekou

Najlepší filmový zvuk
Viktor Ekrt, Pavel Rejholec, film: Masaryk
Lukáš Kasprzyk, film: Richard Müller: Nespoznaný
Jiří Klenka, film: Učiteľka

Najlepšia filmová hudba
David Kollar, film: Stanko
Michal Lorenc, Kryštof Marek, film: Masaryk
Michal Novinski, film: Učiteľka

Najlepší architekt - scénograf
Milan Býček, film: Masaryk
Juraj Fábry, film: Učiteľka
Tomáš Svoboda, film: Červený kapitán

Najlepšie kostýmy
Ján Kocman, film: Agáva
Katarína Štrbová Bieliková, film: Učiteľka
Katarína Štrbová Bieliková, film: Masaryk

Najlepšie masky
Anita Hroššová, film: Agáva
Anita Hroššová, film: Učiteľka
Lukáš Král, film: Masaryk

Najlepší ženský herecký výkon v hlavnej úlohe
Zuzana Mauréry za úlohu Márie Drazdechovej, film: Učiteľka
Michalina Olszańska za úlohu Olgy, film: Ja, Olga Hepnarová
Dominika Zeleníková-Morávková za úlohu Martiny, film: Pirko

Najlepší ženský herecký výkon vo vedľajšej úlohe
Zuzana Konečná za úlohu Kučerovej, film: Učiteľka
Zuzana Kronerová za úlohu pani Mariky, film: Červený kapitán
Klára Melíšková za úlohu Matky, film: Ja, Olga Hepnarová

Najlepší mužský herecký výkon v hlavnej úlohe
Peter Bebjak za úlohu Littmana, film: Učiteľka
Peter Kočan za úlohu Stanka, film: Stanko
Karel Roden za úlohu Jana Masaryka, film: Masaryk

Najlepší mužský herecký výkon vo vedľajšej úlohe
Marián Geišberg za úlohu detektíva Eduarda Burgera, film: Červený kapitán
Oldřich Kaiser za úlohu Eduard Beneša, film: Masaryk
Csongor Kassai za úlohu Kučeru, film: Učiteľka